bird

بهینه سازی سایت و خدمات سئو

ارتقاء رتبه وب سایت شما در دنیای مجازی

در ادامه به مطالبی همچون تعریف بهینه سازی وب سایت، مزایای بهینه سازی سایت و... پرداخته خواهد شد.

بهینه سازی وب سایت و خدمات سئو

بهینه سازی سایت و خدمات سئو - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

اگر به دنبال کالا و یا خدمتی خاص باشید و شخص یا سازمان ارائه کننده ی این خدمات را از قبل نشناسید، معمولاً از چه راه هایی محصولات و خدمات مورد نظر خود را می یابید؟ قطعاً یکی از راه های متداول، استفاده از موتورهای جستجوگر، به خصوص گوگل خواهد بود.

 

 

بهینه-سازی-وب-سایت

 

فهرست مطالب 

 

 

تعریف بهینه سازی وب سایت

بهینه سازی وب سایت یا خدمات سئو شامل تکنیک ها و اعمالی است که رتبه بندی وب سایت را بر مبنای کلمات کلیدی خاص در موتورهای جستجو بهبود می بخشد. کاربران در پی یافتن مطالبی خاص، کلمه یا کلمات مرتبط (Keywords) با آن مطلب را در موتورهای جستجو شروع درج می کنند. موتورهای جستجو وب سایت هایی را که در آنها از کلمه یا کلمات مرتبط (کلمه کلیدی) استفاده شده، بر مبنای قوائد و دستورالعملهای خود به کاربران ارائه می دهند. به دلیل محبوبیت و امکانات متنوع موتور جستجوی گوگل (Google Search Engine)، آمار نشان می دهد که 65% از جستجوهای کاربران در این موتور انجام می شود و در نتیجه رتبه بندی در این موتور جستجو بسیار حائز اهمیت است.

گوگل قواعد و دستورالعملهای رتبه بندی وب سایت ها را بصورت کلی اعلام می نماید تا صاحبان وب سایت ها با رعایت آنان به ارتقاء صفحات وب خود بپردازند. تنوع و تغییر بعضی از این دستورالعمل ها در فواصل زمانی معین و نامعین توسط گوگل است که باید رتبه بندی وب سایت ها را امری نسبی و متغییر دانست. از مهمترین این دستورالعمل ها می توان به سه مورد مهم و اساسی که گوگل به آن همواره تاکید دارد اشاره کرد که شامل:

 1. محتوا و طراحی وب سایت (متن، عکس ها و نمایشهای ویدیویی-تصویری وب سایت) (Content & Design)
 2. مسائل فنی وب سایت (Technical)
 3. مسائل مربوط به کیفیت وب سایت (Quality)

 

مزایای بهینه سازی سایت

قبل از هر چیز باید بدانیم که فرآیند طراحی وب سایت زمانی موفق است که جذب بیینده کند. وب سایت بدون بیینده همانند کاتالوگ یا کارت ویزیتی است که چاپ شده ولی به دست مخاطبان نرسیده و یا در کشوی میز شما باقی ماند است! جدای از کیفیت طراحی سایت و همچنین فناوری های مورد استفاده در آن، بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لزوماً یک سایت زیبا و پر محتوا تضمینی برای بازدید آن توسط مشتریان شما نمی باشد، پس باید وب سایت شما را در مقابل دید بازدیدکنندگان قرار داد تا موفقیت کامل آن سایت حاصل شود.

اگر به دنبال کالا و یا خدمتی خاص باشید و شخص یا سازمان ارائه کننده ی این خدمات را از قبل نشناسید، معمولاً از چه راه هایی محصولات و خدمات مورد نظر خود را می یابید؟ قطعاً یکی از راه های متداول، استفاده از موتورهای جستجوگر، به خصوص گوگل خواهد بود.

 

مهمترین مزایای بهینه سازی وب سایت شامل موارد زیر می گردد:

 • افزایش بینندگان و مراجعه کنندگانی که با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با زمینه کاری شما در حال جستجو در موتورهای جستجو هستند. (تبلیغات هدفمند)
 • کسب اعتبار و محبوبیت بیشتر برای شرکت شما
 • برتری جایگاه شما نسبت به رقبای تجاری خود
 • تبلیغات همیشگی، هدفمند، پایدار و بسیار کم هزینه در مقایسه با روشهای دیگر تبلیغاتی برای محصولات و خدمات خود در سطح ملی و جهانی

 

مراحل بهینه سازی وب سایت

 • آنالیز رقبا و رتبه سایت شما در موتور جستجوی گوگل
 • آنالیز کلمات کلیدی مورد نظر در چهارچوب قوانین و الگوریتم های موتورهای جستجو
 • بهینه سازی متون و محتوای وب سایت بر اساس تکنیکهای سئو
 • معرفی به موتورهای جستجوگر همچون Google، Yahoo، Bing
 • راه اندازی گزارشات بازدید و آنالیز سایت با استفاده از ابزاهای تخصصی جهت پیگیری روند رشد سایت

 

همانند سایر امور مربوط به طراحی سایت، خدمات بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر (Search Engine Optimization) نیز کاملاً تخصصی و زمان بر است. برای کسب رتبه های بالا در رابطه با یک کلمه خاص گاها 3 الی 6 ماه به وقت نیاز وجود دارد.

 

مشاوره رایگان 37735078-031

بازگشت به صفحه اصلی سایت

e-max.it: your social media marketing partner

فرم ورود به سایت